Články za měsíc Duben 2015

Rychvaldské derby jasně ovládl hostující Slavoj

Krásné sobotní odpoledne a spousta lidí podél hřiště – co víc by si mohl Rychvald pro derby svých dvou týmů přát. Snad jen aby se utkávaly o vyšší příčky v tabulce. Realita je však taková, že obě mužstva před druhým vzájemným zápasem v sezóně dělilo sedm bodů a pouze jedno místo v tabulce (domácí Baník byl 13., hostující Slavoj 12.). První vzájemný zápas na Slavoji skončil na podzim po dramatickém druhém poločase těsným vítězstvím domácích 2:1. Odveta však měla jednoznačnější průběh a postaral se o to především útočník Slavoje Prokop Vantuch, kterému v sobotu do branky spadlo v podstatě vše, na co sáhl. A říct to mohl především o prvním gólu. Ale popořádku.

Číst dále »

Dorost i podruhé v sezóně porazil Vendryni

Po nevydařeném výkonu minulý týden, k nám dojel soupeř z Vendryně. Jediný tým, se kterým se nám dosud podařilo získat plný počet bodů. Rozhodčí na rozdíl od minulého zápasu dorazil taky, což bylo důležité. Soupeř přijel ve 13 hráčích, my jsme měli plnou lavičku a to ještě někteří chyběli. Jsem rád, že i přesto, že se nám nedaří, pořád kluci chodí.

Číst dále »

Konečně! První jarní výhra přišla proti Bohumínu

Anglický týden právě zažívají týmy v okresním přeboru a výjimkou nejsou ani muži Slavoje, kteří ve středečním zápase v domácím prostředí přivítali „béčko“ Bohumína. Před zápasem byl mezi oběma mužstvy rozdíl čtrnácti bodů a šesti míst v tabulce, ale na hřišti to vypadalo, jako by bylo postavení obou týmů opačné.

Číst dále »

Dorostenci se neprosadili a prohráli s Fryčovicemi

Při prvním domácím zápase v jarní části sezóny k nám dojeli hosté z Fryčovic, kteří k udržení taky nutně potřebují sbírat body. V sobotu se nedařilo skoro nic, na co se sáhlo. Byly problémy se zápisem na počítači, které se po boji podařily zdolat, nepřálo počasí a nakonec to nejzásadnější, nedorazil rozhodčí. Že se nám tohle stalo dokonce dvakrát minulý rok v okrese, bylo již na pováženou, ale že se to stane i v kraji, to je už moc. Po domluvě, po losu „vyhráli“ možnost řídit zápas hosté. Nic jsem ani nemohl namítat, jelikož jsem byl na vše skoro sám a nakonec jsem byl rád, že jsem nemusel pískat já.

Číst dále »

Vítězný víkend pro oba žákovské týmy i přípravku

Zatímco mužům ani dorostencům se aktuálně příliš nedaří, naše mladší kategorie nám tento víkend dělaly radost. Oba žákovské týmy si připsaly čtyřbrankové výhry na hřištích soupeřů a kluci z přípravky se radovali z vítězství v přátelském zápase ve Věřňovicích. Starší žáci v sobotu vyhráli na hřišti Doubravy 4:0, když se o branky postarali rovným dílem Radek Chovanec, Honza Kaša, Marek Macura a Dominik Ujházy. Stejným výsledkem pak v neděli zvítězili i mladší žáci v Pustkovci. Gól si připsali Marek Macura, Ondra Adamczyk, David Chautur a Jirka Vašátko.

Číst dále »

Čekání na výhru pokračuje, muži podlehli Havířovu

S odhodláním napravit domácí blamáž s Petřvaldem a připsat si první jarní výhru odjížděli muži Slavoje k sobotnímu zápasu do Havířova proti místnímu Slovanu. Obě mužstva dělil před utkáním jediný bod, takže tady skutečně platila otřepaná fráze, že se hraje prakticky o šest bodů. Bohužel Slavoj na zápas zdaleka nepřijel v kompletním složení a chybělo hned několik hráčů základní sestavy – Michal Dzik stál kvůli trestu za červenou kartu a trio Tomáš Grochovský, Honza Plánička, Lukáš Žebrák na zápas nejelo kvůli zranění. Na lavičce tedy byli pouze dva hráči a druhý gólman, který dokonce na konci zápasu naskočil do pole.

Číst dále »

Stará garda Slavoje podlehla Jistebníku

Staří páni Slavoje sehráli v pátek odpoledne na domácím hřišti zápas proti Jistebníku. Hrálo se na mokrém, ale regulérním terénu, ale oproti předchozím dnům bylo docela chladno. A tak se i naši vysloužilí hráči, mezi kterými se objevilo i pár ještě aktivních, museli na hřišti pořádně zahřívat. A nebylo to nijak obtížné, protože zejména obránci Slavoje se proti rychlým a šikovným útočníkům Jistebníku pořádně zapotili.

Číst dále »

Áčko v tréninkovém zápase remizovalo s Heřmanicemi

V úterý odpoledne sehráli naši muži tréninkový zápas proti účastníkovi krajského přeboru, sousedním Heřmanicím, který byl součástí dohody o hostování Tomáše Rozsívala v našem oddílu právě z Heřmanic. A přestože soupeř působí o tři soutěže výše, na hřišti to místy ani nebylo znát. Hrál se totiž až překvapivě vyrovnaný fotbal. Hosté, v jejichž řadách se představili například dva afričtí fotbalisté nebo nám dobře známý Filip Tišler, který ještě loni působil v našem dorostu, byli samozřejmě o něco lepší na míči, ale domácí jim hlavně bojovností a napadáním dělali velké problémy.

Číst dále »

Přípravka třetí na turnaji v Markvartovicích

V neděli 12. dubna se naše přípravka zúčastnila nesoutěžního turnaje v Markvartovicích a obsadila pěkné třetí místo. Na své konto si naši nejmenší fotbalisté připsali 4 výhry a 1 porážku a o celkovém pořadí se rozhodovalo podle počtu vstřelených branek, jak se nyní v přípravce praktikuje. Přečtěte si hodnocení trenérů: „Při rozhodování mezi třemi mužstvy, kdo tento turnaj vyhraje, nerozhodly ani body, ani vzájemné zápasy a ani skóre. Rozhodovaly až počty vstřelených branek.

Číst dále »

Mladší žáci porazili „Baňky“, starší podlehli lídrovi

V pátek k nám na Slavoj zavítaly mladé slečny hájící barvy Baníku Ostrava, kterým se neřekne jinak než „Baňky“, a utkaly se s naším týmem mladších žáků. Na děvčatech byly vidět dobré fotbalové základy z baníkovské školy, a s míčem jim to šlo rozhodně lépe než našim žákům. Na góly však po dvou brankách Marka Macury a jedné Jirky Vašátka vyhráli domácí poměrem 3:0. V sobotu pak starší žáci v předzápase před utkáním mužů hostili lídra z Horního Žukova, který dosud v soutěži neztratil ani bod. A nezaváhal ani tentokrát, když si připsal jasnou výhru 5:1. O jediný úspěch domácích se postaral Radek Pavlosek.

Číst dále »