Články za měsíc Květen 2015

Páté vítězství v řadě přivezl Slavoj z Bohumína

V posledním středečním kole jarní části sezóny jeli muži Slavoje bojovat o body na hřiště Viktorie Bohumína. Soupeř se sice nacházel prakticky na dně tabulky, ale minulý zápas se Slavojem Petřvald jasně ukázal, že jednoduché to rozhodně nebude. A už při pohledu na hrací plochu bylo vidět, že sena „Viktorce“ nevyhrává vůbec snadno. Úzké a nerovné hřiště s vysokou trávou určitě více vyhovuje domácímu týmu než mužstvům, která si sem přijíždějí pro vítězství. Což se ostatně v úvodu zápasu ukazovalo.

Číst dále »

Také Albrechtice byly nad síly našich dorostenců

Po vyhoření v Těšíně jsme si mysleli, že bychom mohli ubojovat nějaký bodík proti Albrechticím. Soupeř měl být podle ročníků vyrovnaný, ale byl lepší než my. Nedařilo se nám držet míč, střední záložníci běhali po většinu času bez míče, obrana plavala. Soupeř byl důraznější a rychlejší u míče i s míčem. My, jsme hráli kopanou, oni fotbal, i přesto, že hřiště bylo hodně mokré.

Číst dále »

Poslední květnovou neděli bude Slavoj patřit dětem

Poslední květnová neděle a zároveň i poslední květnový den bude na Slavoji ve znamení dětského dne. Přiveďte své děti k nám na hřiště a užijte si spoustu zábavy, her a pěkných atrakcí. Připraveny budou mimo jiné projížďky na koních a na čtyřkolkách, uvidíte zásah hasičů i vystoupení kynologů se psy a dorazí i modeláři, kteří minule sklidili úspěch. Nezapomeňte tedy – v neděli, 31. května od 14:00 na Slavoji! Budeme se těšit!

Číst dále »

Stará garda hraje tento pátek na Slavoji

V pondělí 18. května odehráli svůj další zápas „staří pánové“ Slavoje. Tentokrát se představili na půdě Svinova, kterému podlehli 1:4. Další zápas odehraje stará garda v pátek 29. května od 18:00 na domácím hřišti proti Staré Bělé. Sraz hráčů je v 17:30.

Přijďte strávit příjemné páteční odpoledne na Slavoji! V 16:00 se mladší žáci utkají s Vítkovicemi a poté můžete fandit našim bývalým hráčům ve zmíněném zápase se Starou Bělou. Budeme rádi, když přijdete Slavoj povzbudit!

Muži se protrápili k výhře s posledním Petřvaldem

Sobotní utkání okresního přeboru mužů přineslo souboj dvou Slavojů – domácího rychvaldského s hosty z Petřvaldu. Stejně jako na podzim padlo v zápase 9 branek. A stejně jako na podzim se z výhry radovali hráči z Rychvaldu. Tím však podobnosti obou střetnutí končí, protože zatímco na podzim skončilo utkání výsledkem 8:1, tentokrát museli domácí o konečné vítězství 5:4 bojovat do samého konce.

Číst dále »

Na Slavoji se hrál další soutěžní turnaj přípravek

Jupí opět je tady pondělí, tentokrát 18. května, a my opět nažhavení na souboje s kvalitními soupeři z Havířova a Karviné, kteří tentokrát přijeli za námi na Slavoj Rychvald. Miniturnaj jsme zahájili proti Karviné a musíme říct, že zápas to nebyl vůbec jednoduchý. Podle soupisky měli všechny kluky ročníku 2006 a tudíž výškový a silový rozdíl byl znatelný.

Číst dále »

Přípravka si opět zahrála přáteláček ve Věřňovicích

V neděli 17. května jsme sehráli v pořadí již třetí přátelské utkání s Věřňovicemi. Dvakrát odešel soupeř poražen, ale na potřetí mu to vyšlo. Prohráli jsme po velkém a dramatickém boji 3:5. Prohra samozřejmě trošku mrzela, ale myslíme si, že to vůbec nevadilo, protože většina kluků hraje teprve týden i s cestou, ale na hře to vůbec nebylo znát. Proto jsme klukům v šatně řekli, ať neklesají na mysli, že takový je prostě sport a holt někdo prostě vyhrát musí. A také jsme jim řekli, že poctivým tréninkem a posloucháním rad trenérů se budou zlepšovat a zlepšovat.

Číst dále »

Slavoj vítězí dál, tentokrát to odneslo Těrlicko

V sobotu 16. května se na hřišti Slavoje představil tým Těrlicka, který byl před zápasem na 7. místě tabulky okresního přeboru, tedy o čtyři příčky výš než domácí mužstvo. I poslední vzájemné zápasy vyznívaly lépe pro hráče hostů – poslední výhra Slavoje v souboji s Těrlickem se datuje do podzimu 2012, kdy Slavoj doslova venku v památném zápase triumfoval výsledkem 6:0. A málokdo čekal, že by se dnešní zápas tomu z před tří let mohl výsledkově podobat.

Číst dále »

Mladší žáci pokračují v jízdě, starším se nedařilo

V pátek 15. května, tradičně odpoledne, přivítali mladší žáci na domácím hřišti poslední tým tabulky městské soutěže, Polanku. A postavení obou týmů v tabulce odpovídal i průběh zápasu a konečný výsledek. Slavoj neponechal nic náhodě a svému soupeři nasázel jedenáct branek. Na konečném výsledku se, jako už tradičně, největší porcí branek podílel kapitán Marek Macura a celkem se prosadilo hned osm kluků. Mladší žáci tak na jaře z pěti zápasů zaznamenali pátou výhru a na třetím místě tabulky už dotírají na druhé Vítkovice „C“.

Číst dále »

Český Těšín dorostu Slavoje pořádně naložil

V poslední době není zápas, kdy bychom se sešli v rozumném počtu, a tak tomu bylo i dnes. Tak tak jsme vyjeli v 11 lidech na půdu lídra tabulky z Těšína, a to ještě došel z žáků Pavlosek. Hned bylo jasné, že to nedopadne dobře.

První branku jsme dostali až po 15 minutách, hlavně díky opět neskutečně chytajícímu brankáři Satolovi, který zlikvidoval do té doby minimálně 5 tutovek.

Číst dále »