Články za měsíc Červen 2015

Dorostenci doma podlehli Brušperku

Po výborném minulém zápase k nám přijel soupeř z 2. místa, který má velké ambice a chce opět hrát vyšší soutěž, ze které se odhlásil z důvodu nedostatku hráčů. V sobotu bylo opravdu velice teplo a bohužel jsme se nesešli ve stejném složení jako minulý zápas. Ale začali jsme dobře, když chybu ve výběhu brankáře a nedorozumění v obraně chytře využil hlavičkou Bonczek. Bylo to překvapení a pro hosty šok.

Číst dále »

Slavoj proti Loukám vedení neudržel a prohrál

V sobotu, k nám na Slavoj dorazil soupeř z Louk, se kterým nemáme zrovna dobrou bilanci. V týmu chyběli někteří hráči, ale hlavně střelec Vantuch, a tak si každý říkal, kdo jej bude schopen brankami nahradit. Fotbal byl vyrovnaný a zpočátku jsme ze hry více měli my. První větší příležitost měl Macura, který však bránu po střele netrefil. Dočkal se ve 25. minutě, kdy kopal roh a z něj trefil jednoho ze soupeřů, od kterého se míč odrazil do branky. Gól byl připsán Macurovi. Poločas se ve velkém horku dohrál bez potíží, když soupeř neměl skoro žádnou šanci.

Číst dále »

Vítězná šňůra mužů skončila v Záblatí

Poslední květnovou sobotu bylo v programu okresního přeboru utkání mezi FK Záblatí a Slavojem Rychvald. Hosté přijížděli do Záblatí navnaděni šňůrou pěti vítězství v řadě, na kterou chtěli navázat i proti soupeři, který se v tabulce pohybuje o několik příček výše. První otázkou zápasu bylo, v jakém se bude hrát počasí. Chvíli před úvodním hvizdem se nad Záblatí nahnaly mraky a tak se první poločas odehrával většinou za deště.

Číst dále »

Kluci z přípravky odehráli poslední soutěžní turnaj

Tak a už nám to skončilo. Dnes 1. června na den dětí jsme odehráli poslední dva soutěžní  zápasy v Dětmarovicích. Po náročném sobotním turnaji v Markvartovicích jsme jeli do Dětmarovic s tím, že si ty poslední zápasy užijeme, ať to dopadne jakkoli. A myslím si, že jsme si to opravdu užili. Klukům jsem řekl, ať si zahrají v klidu a vyzkoušejí nějaké fintičky, a tak to byla pěkná podívaná.

Číst dále »

Přípravka tentokrát v Albrechticích bez bodu

To byl tedy mazec. Dneska jsme si opět zahráli další kolo turnajové přípravky, a to v Albrechticích. Úvodní zápas jsme zahájili s domácím týmem z Albrechtic, a že se nejedná o jednoduchého protivníka, jsme se přesvědčovali od samého začátku. Soupeř nás zasypával jednou střelou za druhou, my jsme samozřejmě také nezaháleli a bojovali jsme jako lvi. Bohužel jsme po velkém boji podlehli 4:6. Ale to nevadí, protože ostudu jsme rozhodně neudělali. Přestože nám kvůli nemoci chybělo pár klíčových hráčů, oslabení jsme se necítili a měli jsme opravdu silný tým.

Číst dále »

Dorostenci nečekaně triumfovali ve Starém Městě

V sobotu bylo konečně po dlouhé době hezky, teplo a nás čekala zajížďka do Starého Města u Frýdku-Místku. Na Facebooku jeden z hráčů napsal, že si jedeme pro tři body a že je domů dovezeme. Někdo to bral jako srandu, ale mě těšilo, že jsme se konečně sešli v počtu 15 hráčů. Musím říct, že domácí mají parádní pažit a hřiště jako letiště, čehož jsem se bál. Něco jsme si před začátkem řekli, jak by to mohlo vypadat, a šlo se na věc.

Číst dále »

Mladší žáci nedali Vítkovicím šanci a dál vítězí

Pátky jsou na Slavoji ve znamení zápasů mladších žáků a nejinak tomu bylo i 29. května kdy do Rychvaldu přijel tým Vítkovic „C“. Jednalo se o přímý souboj sousedů v tabulce, ale konečný výsledek tomu neodpovídá. Domácí zvítězili jasně 7:0, přeskočili svého soupeře v tabulce a stále mají šanci na druhé místo v tabulce. Aktuálně druhá Dolní Lhota má jen o bod více a jeden odehraný zápas navíc. Největší brankový podíl na vítězství měl tradičně Marek Macura, který si připsal hattrick. Jedním gólem pak k výhře přispěli Jirka Vašátko, Vítek Kořenek, David Chautur a Honza Kaša.

Číst dále »

Z Dětmarovic vezou starší žáci remízu 1:1

V neděli 31. května zajížděli naši starší žáci na hřiště Dětmarovic, které byly v tabulce o jedno místo a o šest bodů nad Slavojem. Jelikož však utkání skončilo remízou 1:1, nepodařilo se našim žákům soupeři v tabulce přiblížit a tak s největší pravděpodobností obsadí na konci sezóny v pětičlenném okresním přeboru třetí místo. O jedinou branku Slavoje se postaral svým 10. gólem v sezóně nejlepší střelec týmu Radek Pavlosek.

Číst dále »

Starší žáci nastříleli Doubravě osm gólů

V sobotu 23. května odehráli starší žáci další zápas okresního přeboru a v domácím prostředí nedali Doubravě šanci. Nastříleli celkem 8 gólů a žádný nedostali. Nejvíce se o vítězství přičinil autor hattricku Jirka Vašátko. Po jedné brance pak přidali Radek Pavlosek, Dominik Ujházy, David Vrátný, Ondra Biskup a Ondra Adamczyk.

Číst dále »