Muži zahájili sezónu výhrou v derby

20170826_slavoj-michalkovice_nahled

Vítězstvím 4:2 nad sousedními Michálkovicemi vstoupili naši muži do nového ročníku ostravského městského přeboru. Svému soupeři tak vrátili jen týden starou porážku z finále letního přípravného turnaje, Memoriálu Ladislava Zajíce, který se hraje tradičně před začátkem soutěžního ročníku právě v Michálkovicích. Tentokrát se oba týmy utkaly již v souboji o tři body do tabulky a na rychvaldské půdě.

Derby se hrálo v krásném, slunečném (a možná až příliš horkém) počasí před velmi pěknou diváckou návštěvou z obou táborů. Po poločasovém vedení 3:0, kdy se o branky postarali Dominik Dzida, Prokop Vantuch a Tomáš Rozsíval z penalty, se zdálo, že skóre bude ve prospěch domácích dále utěšeně narůstat. Nasvědčovala tomu i čtvrtá branka z kopačky Karla Domitera v úvodu druhé půle. Jenže rychvaldští hráči své šance zahazovali a navíc začali hrát zbytečně profesorsky, čehož Michálkovice využily k dvojímu snížení zásluhou Davida Kašpárka, který v loňském ročníku kopal půl roku v dresu Slavoje. Na víc se už však hosté nezmohli, a tak mohli být po zápase jednoznačně spokojenější domácí hráči.

Slavoj Rychvald – Slavia Michálkovice 4:2 (3:0)

Branky: 15. Dzida, 40. Vantuch, 44. Rozsíval (pen.), 51. Domiter – 61. a 83. Kašpárek
Zákl. sestava: Ježek – Miczka, Plánička (K), Drnovský, Glac – Rozsíval, Bulva, Domiter, Dzida – Vantuch, Nadhajský
Střídali: Míček, Sokolovský, Bonczek, Navrátil, Renta, Macura, Žebrák
Trenéři: Pavel Keprt, Tomáš Onderek