Ostrava-JihSlavoj
4:6
so 20. 4. 2024 16:00 @ tráva, CANIS I.B třída mužů sk. B, 18. kolo

Áčko přestřílelo Ostravu-jih a veze z venku tři body

Po nepovedeném domácím zápase s Darkovicemi zajížděli muži Slavoje na půdu třetí Ostravy-jih, se kterou na podzim doma museli překousnout porážku 2:6. Jestli někdo čekal, že se podobně gólově bohaté utkání bude opakovat, oba týmy ho potěšily, protože padly ještě o dvě branky více. A spokojenější byli v chladném a mokrém počasí příznivci Slavoje, kteří sledovali výhru svého týmu 6:4.

Hodnocení utkání očima trenéra Daniela Staskeviče: „Do utkání proti třetímu celku tabulky jsme vstupovali s respektem. Oproti předešlým utkáním jsme změnili rozestavení a řekli jsme si, že budeme pracovat v bloku a snažit se eliminovat hru soupeře. Toto se v průběhu utkání ukázalo jako rozhodující. Aktivní začátek vyústil v penaltový zákrok na Tomáše Zalejského a pokutový kop proměnil David Marek. Domácí se snažili hlavně o hru po křídlech a následné centry do našeho vápna. Obrana naštěstí pracovala na jedničku. Bohužel ve 40. minutě jsme neuhlídali rychle vhozený aut a po následné tečované střele jsme inkasovali na 1:1.

O poločase byly pokyny jasné – být stále trpěliví a čekat na šance, které určitě přijdou. Skvělý vstup do druhé půle, kdy jsme se během pěti minut uvedli dvěma brejky v podání Prokopa Vantucha a Honzy Manďáka, nás poslal do vedení 3:1. Bohužel jsme brzy opět po autovém vhazování inkasovali na 3:2. Nicméně od té doby jsme skvělou prací v bloku a presinkem trestali každou chybu v rozehrávce soupeře a v rozmezí 12 minut vstřelil tři branky Vantuch, dvakrát po spolupráci s Manďákem a jednou po dorážce střely Dominika Brevčinského. Domácí už jen kosmeticky upravili na 6:3 a v poslední minutě vlastním gólem uzavřel výsledek na konečných 6:4 z našeho pohledu David Marek. Dnes jsem byl maximálně spokojen s tím, co kluci předvedli. Splnilo se do puntíku, co se řeklo před zápasem. Bylo hodně znát, že se nám do sestavy vrátil David Marek. Ve druhém poločase musel dokonce zaskočit na stoperu za zraněného Zalejského a potvrdil kvality, které má. Už vyhlížíme další domácí utkání a těšíme se, že snad budeme moci potěšit fanoušky i doma výkonem, který naváže na venkovní utkání.“

Ostrava-jih – Slavoj Rychvald 4:6 (1:1)
Branky: 38. Matiášek, 53. Šlosar, 75. Georgiou, 90. Marek (vl.) – 48., 60., 70. a 72. Vantuch, 6. Marek (pen.), 50. Manďák

Sestava: Žebrák – Gajda, Zalejský (46. Nadhajský M.), Olšovský, Pešl Jiří – Adamczyk (78. Chautur), Andoniu, Marek, Manďák, Brevčinský (88. Franek) – Vantuch (85. Kalivoda)
Náhradníci: Botur, Nadhajský M., Chautur, Kalivoda, Franek