SlavojTřebovice
4:1
pá 29. 3. 2024 14:00 @ tráva, CANIS I.B třída mužů sk. B, 15. kolo

Zlepšený výkon po změně stran přinesl áčku výhru s Třebovicemi

Odložení zápasu v Šilheřovicích také znamenalo odsunutí startu našeho A týmu mužů do fotbalového jara. Áčko se tak poprvé v letošním roce představilo v ostrém utkání trochu netradičně na Velký pátek proti Třebovicím.

A první půle chvílemi vypadala, jako by si hráči Slavoje opravdu nemohli na páteční termín zvyknout. Začátek utkání sice strávili na míči, ale poté jen těžko hledali cestu k třebovické brance. Snaha sice nechyběla, ale provedení mnohdy vázlo a naopak to byli hosté, kteří z ojedinělé akce trefili tyč Žebrákovy brány. A jelikož se na druhé straně v gólové šanci Marku Dychusovi zamotal míč pod nohama a po kličce gólmanovi netrefil branku Třebovic ani Honza Manďák, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Naopak druhá půle už snesla v podání Slavoje přísnější měřítko. O pauze zdůrazňovanou snahu o aktivnější pojetí se podařilo přetavit v první branku hned po 90 sekundách hry, kdy z pravé strany odcentroval 18letý debutant Ondra Adamczyk a před brankou se dokázal prosadit Prokop Vantuch. Tolik potřebný první gól dokázal odšpuntovat ofenzivní snahy Slavoje a během 20 minut bylo prakticky rozhodnuto, když druhou branku přidal po dorážce vlastní střely v 61. minutě opět Vantuch a jen o čtyři minuty později zvýšil na 3:0 bombou zpoza šestnáctky a svým prvním soutěžním gólem v áčku Lukas Andoniu. Gólový účet Slavoje a svůj hattrick pak uzavřel v 75. minutě po přihrávce dalšího věkem ještě dorostence, Jirky Pešla, Prokop Vantuch. Jedinou kaňkou na jinak povedené druhé půli tak zůstal vstřelený gól hostujícího Mariána Orlíka v 88. minutě, který ale naštěstí rozesmutnil jen pokladníka v kabině domácích, který už si chystal taxu pro gólmana Honzu Žebráka za čisté konto.

Daniel Staskevič, trenér Slavoje: „Vstup do jarní sezóny se nám povedl jak výsledkově, tak i herně. Do 1. poločasu jsme vstoupili aktivně, ovšem postupem času jsme se přizpůsobili hře soupeře, který přijel jednoznačně pro bod. O poločase jsme si v klidu zopakovali, jak chceme hrát, a znovu jsem apeloval na hráče, abychom byli trpěliví. Bylo to o prvním gólu, který se nám naštěstí podařilo vstřelit hned po změně stran, a tím jsme soupeře otevřeli. Ve 2. poločase už byla hra dle mých představ a postupně jsme zápas ovládli.“

Slavoj Rychvald – Slavie Třebovice 4:1 (0:0)
Branky: 47., 61. a 75. Vantuch, 65. Andoniu – 88. Orlík

Sestava: Žebrák – Olšovský, Zalejský, Brevčinský – Adamczyk (75. Gajda), Andoniu, Marek (56. Nadhajský M.), Manďák (75. Kuzník), Kaša L. (39. Pešl Jiří) – Dychus, Vantuch (75. Chautur)
Náhradníci: Kuzník, Chautur, Gajda, Nadhajský M., Pešl Jiří, Botur