SvinovSlavoj
1:8
so 17. 6. 2023 15:30 @ tráva, CANIS I.B třída mužů sk. B, 14. kolo

A tým na závěr sezóny rozstřílel Svinov a skončil pátý

Hráči A týmu Slavoje se po vysokém vítězství 7:1 nad Bohuslavicemi utkali v posledním kole s dalším sestupujícím týmem, Svinovem, kterému nastříleli ještě o branku více a sezónu zakončili pohodovým vítězstvím 8:1.

Od začátku zápasu byl Slavoj aktivnější na míči a soupeře prakticky do ničeho nepouštěl. Na hráčích Svinova bylo vidět, že už jsou jistým sestupujícím týmem a sezónu tak dohrávali prakticky z povinnosti. První poločas proměnil ve svou show útočník Jiří Vašátko, který hattrickem poslal Slavoj do poločasového vedení 3:0. Po pauze pak přidal i čtvrtou branku a ještě mu v zápase rozhodčí dva góly neuznali pro ofsajd. Další branky po přestávce přidali Chautur, dvakrát Vantuch a Míček a v 79. minutě si čestný úspěch připsali i domácí hráči. Zápas tak skončil jednoznačným výsledkem 8:1. Svinov sestupuje do městského přeboru a Slavoj skončil na pátém místě, o bod za béčkem Hlubiny, které v posledním kole porazilo vedoucí Píšť.

Hodnocení trenéra Prokopa Vantucha: „Na zápase tentokrát ani není moc co hodnotit. Svinov do zápasu vstupoval jako jistý sestupující, my už jsme si taky prakticky šli jen užít poslední zápas a podle toho to na hřišti vypadalo. Rozdíl byl jednoznačný a kdybychom proměnili i další šance, mohl být výsledek mnohem vyšší. Jelikož jsem před zápasem prakticky přišel o hlas, řekl jsem klukům pár pokynů v šatně, ale na hřišti už si to uhráli sami. Ten rozdíl byl dneska opravdu znatelný. Pro některé z kluků to byl poslední zápas za Slavoj, tak je fajn, že své působení zakončili pohodovou výhrou. Jen škoda, že už Píšť závěr soutěže vypustila – mohli jsme ještě přeskočit v tabulce Hlubinu a skončit čtvrtí. Ale to už by byla jen kosmetická úprava, na kterou by za chvíli stejně každý zapomněl. Jsem celkově rád, jak kluci dokončili sezónu – z posledních sedmi zápasů jsme jen jednou prohráli a je jen škoda neúspěšné série ze začátku jara, kdy nám definitivně uteklo čelo tabulky.

Vítkovice-Svinov – Slavoj Rychvald 1:8 (0:3)

Branky: 79. Fajfr – 12., 28., 44. a 58. Vašátko, 68. a 70. Vantuch, 47. Chautur, 82. Míček