DarkoviceSlavoj
3:3
so 13. 5. 2023 16:30 @ tráva, CANIS I.B třída mužů sk. B, 22. kolo

Áčko drtivým závěrem vybojovalo bod v Darkovicích

Stokrát opakovaná fotbalová poučka zní: hraje se až do posledního hvizdu. A v Darkovicích to platilo dvojnásob. Ještě minutu před koncem totiž svítil na světelné tabuli stav 3:1 pro domácí. Kdo by si v tu chvíli pomyslel, že padnou ještě dvě branky.

Muži Slavoje vyráželi do Darkovic potvrdit tři body z domácího vítězství proti Ostravě-jih. Do zápasu o něco lépe vstoupili darkovičtí, kteří měli hned po pár minutách dvě příležitosti, při kterých Slavoj podržel dobrým zákrokem brankář Vojtěch Kunz a pohotovým skluzem obránce Daniel Uher. Poté se hrál relativně vyrovnaný fotbal, kdy ani jeden z týmů neměl výraznější převahu. Po necelé půlhodině hry byl za svou útočnou snahu odměněn Slavoj pokutovým kopem po faulu na Jana Kašu a Daniel Mikšaník penaltu spolehlivě proměnil. Ještě do poločasu však domácí dokázali srovnat, když se v zápase poprvé (a nikoli naposled) projevila jejich výrazná výšková převaha. Po standardní situaci se na zadní tyči prosadil Michálek a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Jak první poločas skončil, tak ten druhý začal. Rohový kop domácích, centr do vápna a dvoumetrový stoper Novák hlavou otáčí skóre na 2:1. Hráči Slavoje se v reakci na ztracené vedení snažili najít cestičky domácí obranou, jenže místo kýženého vyrovnání přišla 68. minuta a domácí akce jako přes kopírák. Po rohovém kopu se podruhé v zápase prosadil Novák a Darkovice rázem odskočily do vedení 3:1. S výškovou převahou domácích stoperů si zkrátka hráči Slavoje nedokázali poradit.

Do konce zápasu zbývalo 20 minut a Slavoj po osvěžení sestavy dvojím prostřídáním dobýval domácí obranu, která se zatáhla před svou branku. A ačkoli tlak hostů sílil, domácí dlouho úspěšně odolávali. Až přišla 90. minuta a snížení na 2:3 díky krásně trefenému přímému kopu Dominika Brevčinského. Slavoj vycítil šanci na bodový zisk a prakticky z následující akce si vynutil další faul na polovině soupeře. K míči se postavil opět Brevčinský a poslal jej do šestnáctky, kde se k hlavičce dostal Uher. Jeho zakončení ještě domácí gólman vytáhl skvělým zákrokem, jenže padající odražený míč si pod velkým tlakem hráčů Slavoje srazil domácí obránce do vlastní branky (gól nakonec rozhodčí připsal Uhrovi). Gól musel svou signalizací uznat až asistent rozhodčího, který ze své pozice viděl míč překročit brankovou čáru. A přestože za své rozhodnutí dostal od domácích hráčů, trenéra i fanoušků (mírně řečeno) zle vyčiněno, záběry polského fotbalového groundhoppera Jacka Buly (Groundhopping je koníček, který vznikl v Anglii a jde o zálibu spočívající v návštěvě co největšího počtu fotbalových stadionů a hřišť od okresních soutěží až po nejvyšší ligu) potvrdily, že se mladý rozhodčí Stankov nemýlil (fotografie najdete pod článkem, video druhé a třetí branky Slavoje zde).

Slavoj tak na poslední chvíli a doslova o pár centimetrů vybojoval na hřišti Darkovic bod za remízu 3:3.

Hodnocení trenéra Prokopa Vantucha: „Před zápasem by pro nás byl bod z Darkovic určitě málo, ale vzhledem k tomu, že jsme ještě v 89. minutě prohrávali o dvě branky, musíme bod vzít. Klukům jsem za zvládnutý závěr zápasu poděkoval – bylo na nich vidět, že sami mají radost, jak závěr zvládli. Nevykašlali se na to a všichni se za Slavoj rvali, staří i mladí, což mě moc těší. Taky jsem rád, že se nám opět daří střílet branky. Po čtyřech zápasech, ve kterých jsme dali jediný gól, jsme vstřelili ve dvou zápasech 9 gólů, o které se podělilo 7 hráčů. Na druhou stranu mě mrzí, že jsme třikrát inkasovali. Ač tedy objektivně musím uznat, že domácí skvěle dokázali využít své výškové převahy a všechny tři góly nám vstřelili oba vysocí stopeři. S tím jsme si dnes bohužel nedokázali poradit.

FK Darkovice – Slavoj Rychvald 3:3 (1:1)

Branky: 48. a 68. Novák, 39. Michálek – 26. Mikšaník (pen.), 90. Brevčinský, 90+2. Uher