SlavojVelká Polom
0:1
pá 7. 4. 2023 15:30 @ tráva, CANIS I.B třída mužů sk. B, 17. kolo

Áčku se doma nedaří, na jaře prohrálo i druhý zápas

Ani ve druhém domácím zápase jarní části sezóny A tým Slavoje nebodoval. Tentokrát si ze Slavoje všechny body odvezli hráči Velké Polomi po nejtěsnější výhře 1:0.

Dva domácí zápasy, dvě porážky – takovou bilanci na Slavoji dlouho nepamatujeme. Po nepovedeném druhém poločase s Třebovicemi před dvěma týdny, který znamenal porážku 2:3, se tentokrát hráči Slavoje nedokázali střelecky vůbec prosadit. A jelikož Velká Polom dokázala jednou míč do sítě brankáře Vojtěcha Kunze dostat, výsledkem je prohra 0:1.

Ve velmi chladném počasí za neustálého mrazivého mrholení se hrál od začátku svižný fotbal, ale ani domácí, ani hosté nedokázali žádnou ze svých příležitostí proměnit. Po změně stran si pak více příležitostí začali vytvářet hráči Velké Polomi a domácí gólman Kunz se musel činit. Nakonec ale v 64. minutě kapituloval, když sice nejprve vyrazil střelu zpoza šestnáctky, ale dobíhající hostující hráč už měl snadnou práci dorazit míč do odkryté sítě. Slavoji se bohužel podobně jako proti Třebovicím nedařilo vypracovat si vyloženou šanci, a tak zůstalo jen u náznaků. Aby toho na domácí nebylo málo, minutu před koncem obdržel červenou kartu kapitán Michal Drnovský, který ve snaze zastavit unikajícího hostujícího útočníka podklouzl, soupeře poslal k zemi a musel předčasně do sprch.

Slavoj Rychvald – Velká Polom 0:1 (0:0)
Branka: 64. Kopřiva
Sestava: Kunz – Mikšaník, Uher, Drnovský (K), Dobeš (76. Gajda) – Kaša L., Kuzník (67. Pešl Jan), Brevčinský, Jiřičný (60. Chautur) – Vašátko, Bulva (60. Vantuch)
Náhradníci: Gajda, Chautur, Vantuch, Sokolovský, Míček, Pešl, Bálik