Související zápasy

TJ Slavoj Rychvald
61_20240404_135514.jpg

Béčko zvítězilo v malém derby a na penalty přehrálo Krásné Pole

B tým mužů otevřel letošní rok derby zápasem v sousedních Michálkovicích a poté si na domácí půdě poradil po penaltách s doposud druhým béčkem Krásného Pole.

Dva zápasy na úvod jara – 5 bodů. Vydařeně vstoupili hráči mužského B týmu do jarní části sezóny, kterou nejprve otevřeli malým derby B týmů na půdě Michálkovic. U sousedů ovládli zejména první poločase, ve kterém se dvakrát prosadil David Chautur a do šaten (respektive ke střídačkám) se odcházelo za dvoubrankového vedení pro Slavoj. A nutno podotknout, že vedení mohlo (a hlavně mělo!) být ještě vyšší. Když pak v 52. minutě na hrací plochu přiletěla kšiltovka po hattricku Davida Chautura, na drama už to příliš nevypadalo. Jenže hráči Slavoje znatelně polevili a umožnili domácím snížit na rozdíl jedné branky, když se trefil i Vojtěch Paprota, který relativně nedávno oblékal také dres Slavoje. Na vyrovnání už naštěstí nedošlo, když se v 76. minutě z pokutového kopu trefil Petr Gajda a na vítězství Slavoje už nic nezměnil ani poslední gól domácích.

Michálkovice „B“ – Slavoj Rychvald „B“ 3:4 (0:2)
Branky Slavoje: Chautur 3, Gajda (pen.)

Sestava: Žebrák – Gajda, Bulva, Drobík, Gulčík, Brevčinský, Míček, Adamczyk, Nadhajský M., Chautur, Dychus – Macura, Ondračka, Klimo, Valigura, Skřížala, Botur


Tuto neděli se pak béčko představilo poprvé (a až do 8. května také naposled) na domácí půdě proti B týmu Krásného Pole. V souboji třetího týmu s druhým se hrál vyrovnaný zápas a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se některý z týmů dostane do vedení a otevře brankový účet utkání. Nakonec se však fanoušci gólu nedočkali ani na jedné straně a rozhodnout tak musely pokutové kopy, ve kterých se prosadilo všech pět hráčů Slavoje, zatímco brankář Botur si s jednou penaltou soupeře poradil. Slavoj tak díky bonusovému bodu o kousek stáhl náskok svého soupeře v tabulce a oba týmy se na jaře utkají ještě jednou na půdě Krásného Pole.

Slavoj Rychvald „B“ – Krásné Pole „B“ 0:0, 5:3 pen.
Penalty Slavoje: Bulva, Vantuch, Skřížala, Míček, Chautur (vše proměněno)

Sestava: Botur – Gulčík, Bulva, Drobík, Franek, Chautur, Míček, Pešl Jan, Kalivoda, Macura, Valigura – Skřížala, Byrtus, Ondračka, Vantuch