HrušovSlavoj
1:6
so 3. 6. 2023 14:00 @ Jiskra Hrušov, MěP starší dorost, 15. kolo

Dorost po výhře v Hrušově dělí jeden zápas od postupu

Dorostenci Slavoje zvládli vítězně zápas na půdě nevyzpytatelného Hrušova a už jen jedno utkání je dělí od postupu do krajské soutěže.

V předposledním zápase sezóny čekal naše dorostence relativně těžký oříšek – výjezd do Hrušova. Na tamním škvárovém hřišti, které sice z velké části pokrývají i stébla trávy, ale do travnatých hřišť má stále daleko, dokážou být domácí velmi nebezpeční. Respekt navíc budil i výsledek z před dvou kol, kdy Hrušov obral o body i tehdy ještě vedoucí Dolní Lhotu. Domácí Robin Holub nastřílel 6 branek a Hrušov po remíze 7:7 dokonce zvítězil na penalty. Nic na tom neměnila ani skutečnost, že se zápas hrál na umělé trávě na Hlubině. O to těžší úkol čekal na naše hráče přímo na škváře v Hrušově. (Pozn.: Řada klubů nesouhlasila s odehráním zápasu na hřišti v Hrušově a Hrušov si tak musel najít jinou hrací plochu, nicméně náš klub tuto možnost nevyužil)

Naši dorostenci se však s touto překážkou vypořádali velmi dobře a navzdory nemastnému neslanému prvnímu poločasu po změně stran rozhodli o nakonec jednoznačné výhře 6:1. Pod vítězství se, jak už bylo v posledních zápasech zvykem, gólově nejvíce podepsal Adam Kroščen, který si připsal hattrick. Před dorostenci už tak na cestě k postupu stojí jen jediná překážka – domácí zápas s Třebovicemi.

Hodnocení trenéra Tomáše Čermáka: „V předposledním zápase jsme jeli na hřiště překvapení Jara Jiskry Hrušov, která na jaře ještě neprohrála. Bylo to velice důležité utkání, abychom potvrdili 1. místo v tabulce a udrželi dotírající Dolní Lhotu za sebou. Vítězství 6:1 se nerodilo lehce, kluci začali velice nervózně, a i když Hrušov hrál v 9 lidech, zápas byl velice vyrovnaný. Ale spíš kvůli tomu, že se hrálo na nerovném povrchu, který připomínal vyprahlou pláň s „trávou“. Od začátku jsme sice byli lepším týmem, ale 3 neproměněné 100% příležitosti kluky znervózněly a až ve 37. minutě se prosadil Kroščen. Zároveň jsme v prvním poločase přežili 2 šance soupeře a do šaten se šlo za stavu 0:1.

Ve druhém poločase se hra zlepšila, ale pořád tam byla spousta nepřesností a zahozených šancí. Až v 59. minutě rozvlnil síť podruhé Kroščen a v 68. minutě utekl po pravé straně rychlonohý Grab a poslal nás do vedení 3:0. V 75. minutě domácí snížili na 1:3, ale během následujících 2 minut utekl sám Mestek a hattrick dovršil Kroščen. Pak už to byl boj na nerovném terénu plný nepřesností, kdy za zmínku stál únik Graba po pravé straně, který naservíroval krásnou přihrávku před prázdnou bránu, kterou zužitkoval na 6:1 Martiník. Díky výhře jsme se udrželi na prvním místě, s dvoubodovým náskokem na Dolní Lhotu. O tom, zda celou soutěž vyhrajeme, se rozhodne v našem posledním zápase doma s Třebovicemi.“