SlavojDolní Lhota
5:3
ne 28. 5. 2023 14:00 @ tráva, MěP starší dorost, 14. kolo

Dorost porazil Dolní Lhotu a poskočil na první místo

Dorost Slavoje v neděli na domácím hřišti hostil Dolní Lhotu, která se nacházela na prvním místě tabulky a v dosavadním průběhu sezóny ztratila body pouze jednou, za remízu a následnou penaltovou prohru s Hrušovem.

Před zápasem dělil oba týmy v tabulce jediný bod a jednalo se tak o přímý souboj o první místo. A naši dorostenci do něj vstoupili bez jakéhokoli respektu. Už v 9. minutě se prosadil Adam Kroščen a o půl hodiny později zvyšoval stejný hráč na 2:0. Do kabin tak šli domácí za nadějného stavu 2:0, který tři minuty po změně stran Kroščen ještě navýšil a zkompletoval svůj hattrick. Vše směřovalo k jednoznačnému vítězství Slavoje, zvlášť když se nedlouho poté prosadil mladý ukrajinský fotbalista Ivan Sukhoivan a pátý gól Slavoje přidal věkem ještě starší žák Jan Chrastina. Jenže naše hráče jakoby výrazné vedení ukolébalo a dorostencům Dolní Lhoty se podařilo třemi střelami z větší vzdálenosti snížit skóre až na 3:5. Víc branek už ale naštěstí nepadlo a dorost Slavoje si připsal velmi cenné vítězství, díky kterému přeskočil svého soupeře v tabulce a dvě kola před koncem se dostal na první místo. V cestě za postupem do vyšší soutěže už tak Slavoji stojí jen poslední dva soupeři. Velmi důležitý bude zejména hned následující souboj na hřišti nevyzpytatelného Hrušova.