MichálkoviceSlavoj
1:11
so 20. 5. 2023 14:30 @ tráva, MěP starší dorost, 13. kolo

Dorostenci v derby rozstříleli Michálkovice a dál bojují o postup

V sobotu se naši dorostenci představili na půdě sousedních Michálkovic a souboj druhého týmu se čtvrtým proměnili v jednoznačnou záležitost. Soupeři nastříleli 11 branek a dál dotírají na první Dolní Lhotu, se kterou si to o následující neděli rozdají o postup.

Hodnocení trenéra Tomáše Čermáka: „Michálkovice nastoupily k zápasu v 10 lidech a od samého začátku jsme dominovali. Nastřelili jsme tyč a měli několik vyloužených šancí, ale nemohli jsme se prosadit. Až ve 23. minutě po krásné přihrávce Skřížaly rozvlnil síť Grab, který v rozmezí šesti minut zkompletoval hattrick a nakonec se v zápase trefil celkem čtyřikrát. Do poločasu jsme přidali ještě 4 branky, o které se podělili Kroščen (2x), Skřížala a Adamik. Do kabin jsme tak šli za výrazného vedení 7:0.

Do druhého poločasu už domácí nastoupili v plném počtu a bylo to znát. Hra se vyrovnala a kluci s vědomím vedení 7:0 nehráli s tak velkým nasazením. Domácí toho v 62. minutě využili a snížili na 1:7. Krátce poté však po levé straně utekl rychlý Chrastina a zakončil na vzdálenější tyč. Domácí sice ještě byli nebezpeční, ale už jsme přidávali góly jen my. Počtvrté se prosadil Grab, hattrick zkompletovala jarní posila Kroščen a skóre na konečných 11:1 uzavřel Skřížala, který prokličkoval přes 3 hráče a s ledovým klidem zakončil. S hrou jsem byl spokojen s výjimkou 15 minut ve druhém poločase, kdy jsme trochu zaspali. Derby jsme ale zvládli na výbornou a teď nás čekají poslední 3 překážky za vysněným postupem.“