56_20240313_233000.jpg

Muži s Kateřinicemi promrhali tříbrankové vedení

V předposledním zápase zimní přípravy se muži Slavoje postavili na umělé trávě ve Vratimově proti Kateřinicím a přestože vstřelili čtyři branky, nakonec odcházeli ze hřiště s porážkou 4:5. Spokojenost tak v šatně po závěrečném hvizdu rozhodně nepanovala. Právě naopak.

Když v zápase nastřílíte čtyři branky, většinou odcházíte ze hřiště se třemi body a pocitem dobře odvedené práce. K podobné náladě však bylo v táboře Slavoje po zápase ve Vratimově daleko. Tým promrhal tříbrankové vedení a předvedená hra, výsledek i další zranění hráčů přidělaly trenéru Staskevičovi dva týdny před začátkem soutěže pár vrásek na tváři.

Hodnocení trenéra Daniela Staskeviče: „Proti Kateřinicím jsme odehráli další přípravné utkání, které už nám mělo 14 dní před prvním mistrovským utkáním pomalu ukázat, jak na tom jsme. Bohužel jsme však v negativním smyslu navázali na minulý týden. Utkání nám nevyšlo jak výsledkově, tak ani herně. Nedařilo se nám praktikovat hru, kterou se chceme prezentovat v mistrovských utkáních, a hlavně kterou jsme ukazovali v začátku přípravy. Vrcholem bylo, že jsme vlastní liknavostí a nezájmem o hru nechali soupeře otočit z našeho vedení 4:1 na konečných 4:5. S tím, co jsme předvedli, jsem byl velice nespokojený! Kdyby se na zápase platilo vstupné, našim fanouškům, kteří museli to trápení sledovat, bych ho vrátil a přidal pivo a párek na cestu domů. Samozřejmě na účet hráčů. Nezbývá nám, než se z toho poučit, protože v sobotu nás čeká generálka v Petrovicích. Bude se hrát na přírodní trávě a věřím, že konečně opět navážeme na to, co chceme hrát, a vyladíme formu na první mistrák v Šilheřovicích.“

Poslední přípravné utkání tedy muži odehrají v sobotu 16. března od 10:00 na travnatém hřišti Lokomotivy Petrovice proti tamnímu účastníkovi I.A třídy.

Slavoj Rychvald – Sokol Kateřinice 4:5 (3:1)
Branky Slavoje: Dzida, Vašátko, Manďák, Kalivoda

Sestava: Botur (Žebrák) – Gajda, Zalejský, Pešl Jiří, Adamczyk, Andoniu, Pešl Jan, Dzida, Manďák, Vašátko, Kalivoda – Kaša L., Ondračka, Chautur, Dychus