Muži si po velmi dobrém výkonu poradili s Věřňovicemi

Ke třetímu přípravnému utkání nastoupili muži Slavoje v pátek od 19:00 na umělé trávě proti účastníkovi karvinské skupiny I.B třídy, Sokolu Věřňovice, a připsali si vítězství 4:2.

Zápas proti Věřňovicím se hrál ve vysokém tempu a po prvních oťukávacích minutách začali hráči Slavoje přebírat otěže utkání. Vysokou aktivitou a napadáním dělali soupeři velké problémy při rozehrávce a často získávali míč už na jeho polovině. Přesto se do vedení dostaly Věřňovice po špatně ubráněné standardní situaci. Ještě do poločasu se však Slavoji podařilo skóre dvěma brankami otočit. A to ještě zůstala řada šancí nevyužita.

Obraz hry se po změně stran nezměnil ani navzdory poločasovému prostřídání pěti hráčů – Slavoj si nadále vytvářel řadu šancí zejména z brejků – mnohým z nich však chybělo přesnější zakončení. Přestože pak hráči Slavoje Věřňovicím věnovali další zbytečně laciný gól, na druhé straně hřiště se opět dokázali prosadit oba útočníci a zápas tak skončil výsledkem 4:2 ve prospěch rychvaldského týmu.

„Do utkání jsme nastoupili v novém rozestavení a průběh zápasu splnil mé očekávání. Kluci od první minuty na hřišti věděli, co mají dělat a v jakých prostorech se pohybovat. Hráli jsme fyzicky náročný fotbal, kontrolovali jsme míč a díky tomu jsme si vypracovali spoustu brankových příležitostí. Opět jsme potvrdili, že se v ofenzivní části jsme schopni do šancí dostat, ale stále nás trošku trápí jejich proměňování. Výsledkově a herně však můžu být s dnešním utkáním spokojený,“ uvedl po zápase trenér Daniel Staskevič. Nejvíc mě těší přístup všech kluků a jde vidět ze tréninková účast se pak odráží v jejich fyzické připravenosti na utkání. Příští týden nás čeká náročný program – 2 utkání a čtyrdenní soustředění nás opět prověří,“ doplnil trenér Staskevič.

Další přípravný zápas odehrají muži Slavoje po rychlé dohodě s týmem TJ Petřvald ve středu 21.2. od 19:00 opět na umělé trávě v Orlové a větší minutáž a vytížení dostanou především hráči, kteří toho dosud méně odehráli a případně nejedou na soustředění. Ve čtvrtek ráno pak tým vyrazí na zmíněné soustředění na Čeladnou a po jeho skončení se v neděli 25.2. od 10:00 představí na umělé trávě ve Frýdku-Místku proti týmu FC Těrlicko 2022.

Slavoj Rychvald – Sokol Věřňovice 4:2 (2:1)
Branky Slavoje: 2x Vašátko, 2x Vantuch

Sestava: Botur – Gajda, Zalejský, Olšovský (46. Pešl Jiří) – Chautur (46. Adamczyk), Kuzník (46. Andoniu), Marek (46. Míček), Dzida – Vašátko, Vantuch