44_20240126_163729.jpg

Muži zahájili zimní přípravu, známe plán přípravných zápasů

Muži Slavoje Rychvald v pondělí 22. ledna zahájili zimní přípravu. Po nepovinných trénincích v bohumínské hale, které probíhaly od skončení podzimní části po celou zimu, začala tento týden regulérní část zimní přípravy na jarní část soutěže.

Stejně jako v podzimní části pokračujeme v nastaveném režimu společné přípravy všech hráčů mužů, tedy hráčů A týmu i B týmu. K pondělním tréninkům v bohumínské hale Bospor, které nadále zůstávají v programu, přibývá středeční běžecký trénink na Slavoji a ve čtvrtek večer se muži sejdou k tréninku ve vynikajících podmínkách na umělé trávě na Bazalech.

Na včerejším úvodním tréninku na Bazalech se trenéru Danielu Staskevičovi sešlo 21 hráčů a po připočtení několika omluvených hráčů čítá kádr mužů celkem kolem 30 jmen. „S takovým počtem se výborně pracuje, takže věřím, že příprava bude kvalitní. Více než polovina hráčů navíc chodila po celou zimu i na nepovinné tréninky, takže když k tomu teď přidáme i fyzickou složku, řada z nich nebude začínat úplně od nuly. V rámci přípravy máme domluveno i sedm utkání, jedno navíc na začátku soustředění ještě zvažujeme, takže všichni hráči budou mít i v přípravných zápasech dostatečné vytížení,“ uvedl trenér Staskevič, který tak bude mít po prvním seznamovacím půlroce tým k dispozici na první kompletní přípravné období.

„Ve spolupráci s trenérem jsme klukům připravili opravdu pestrou a zajímavou zimní přípravu ve velmi kvalitních podmínkách – především prostředí na Bazalech, kde se připravuje prvoligový tým Baníku, je na profi úrovni. Poprvé po mnoha letech také tým vyrazí na soustředění, takže si dovolím říct, že pokračujeme v nastaveném trendu a snažíme se podmínky našich týmů postupně zlepšovat,“ pochvaluje si plán přípravy předseda klubu Prokop Vantuch a při pohledu na zaplněnou umělku na Bazalech dodává: „V době, kdy spousta klubů doslova bojuje o každého hráče, kterých je v posledních letech nedostatek, jsem opravdu rád, když tady vidím na hřišti takovou spoustu kluků. Co by za to některé kluby i ve vyšších soutěžích daly. Druhou půlku hřiště pak využívají naši dorostenci, kteří tak také mohou využít zdejší výborné podmínky. Jsem za to opravdu rád a myslím, že i sami kluci to ocení. Věřím, že budou v přípravě dobře pracovat a podaří se nám tak vylepšit postavení v tabulce po podzimní části.“

PLÁN PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ MUŽŮ

DENDATUMČASSOUPEŘMÍSTO
Středa31.1.18:00FC Hlučín U19

(MS dorostenecká liga)

UT Hlučín
Sobota10.2.17:00Sokol Dolní Lhota

(městský přebor Ostrava)

UT Bílovec
Pátek16.2.19:00Sokol Dolní Lutyně–Věřňovice

(I.B třída sk. C)

UT Orlová
Neděle25.2.10:00FK Těrlicko 2022

(I.B třída sk. C)

UT Frýdek-Místek
Sobota?
2.3.?
?
Lokomotiva Louky

(okresní přebor Karviná)

datum a hřiště bude potvrzeno
Neděle
10.3.
?
Sokol Kateřinice

(okresní přebor Nový Jičín)

čas a hřiště bude potvrzeno
Sobota16.3.
?
Lokomotiva Petrovice

(I.A třída sk. B)

čas a hřiště bude potvrzeno