47_20240215_125410.jpg

Ohlédnutí za úspěšným podzimem mladších žáků

Naši kluci v kategorii U13 mladší žáci (ročníky 2011 a 2012) ukončili podzimní část sezóny se ziskem 27 bodů na výborném druhém místě a do jarních bojů budou vstupovat se ztrátou jediného bodu na vedoucí tým z Vítkovic.

V podzimní sezóně se našim klukům herně i výsledkově dařilo a v zápasech předváděli hezký kombinační fotbal. V jedenácti mistrovských zápasech postupně zatížili konta soupeřů celkem 75 vstřelenými góly. Výhodu domácího hřiště pak využili naplno a vítězný pokřik bylo slyšet po každém zápase.

Hodnocení trenérů Rosti Vzatka a Martina Boršoše:

„Máme radost, jakou bezvadnou partu kluků tady máme. Jak se kluci vzájemně podporují a jak starší kluci přijali kluky, kteří do letošního ročníku přešli z přípravky. Postupně se nám podařilo zapracovat do týmu všechny kluky a v systému 7+1, který v soutěži hrajeme, nastoupilo celkem sedmnáct kluků. V základní sestavě si našel v bráně své místo David Knap, který získává jistotu v zákrocích. V obraně nastupují dva „rychlíci“ Boris Jahodář a Jakub Teichmann, uprostřed hřiště je důrazný Jakub Parma, kterého z krajů doplňují dva technicky vybavení kluci Matěj Szweda a Štěpán Vzatek. V útoku se prosazuje Vojta Sordyl, který se k našemu týmu připojil až v průběhu sezóny a nejlepší střelec týmu s 19 vstřelenými góly Matěj Vzatek. Rádi bychom ale vyzdvihli všechny kluky, bez kterých bychom nebyli tak úspěšní. Za ziskem druhého místa stojí také velmi dobrá účast na všech trénincích a spolupráce s dalšími kategoriemi v našem klubu.

V zimní sezóně pokračujeme s přípravou v tělocvičně základní školy a na přilehlém školním hřišti, kde bychom rádi poděkovali zástupcům školy a našeho města za tuto možnost. Dále budeme dle našich možností využívat sportovní halu v Bohumíně, kde ještě sháníme partnera v pomoci s financováním pronájmu plochy a plánujeme účast v několika zimních turnajích.

Na Vaši podporu se budeme opět těšit na začátku jarní části sezóny.“

Foto: společná fotografie po vítězném zápase (7:1) proti týmu z Ludgeřovic