Hlubina BSlavoj
3:0
ne 28. 5. 2023 17:00 @ UT Hlubina, CANIS I.B třída mužů sk. B, 24. kolo

Slavoj na Hlubině neskóroval a odvezl si porážku 0:3

A tým Slavoje v neděli zajížděl k utkání do krásného areálu s výhledem na industriální památku Dolní Vítkovice, kde se utkal s B týmem Hlubiny. Na velmi kvalitním trávníku však vyšel po třech zápasech bodově naprázdno a odvezl si třígólovou porážku.

V nedělním zápase, který se hrál za krásného počasí, tahal Slavoj od začátku za kratší konec. Nebylo to sice tak, že by Hlubina Slavoj válcovala, ale přece jen byla směrem dopředu nebezpečnější a mladí hráči domácích hrozili zejména rychlými náběhy za obranu. Jeden takový se povedl už ve 12. minutě, kdy domácí přelstili kolmým vysunutím hostující obranu, asistent rozhodčího správně nemával ofsajd a Sztasak poslal Hlubinu do vedení. I po úvodní brance domácí dál hrozili a Slavoj se dostal do mírného tlaku až krátce před poločasem, kdy před branku Hlubiny letělo několik nebezpečných centrů, ale gól nepadl ani po několika slibných dorážkách.

Poločasový výsledek 0:1 nebyl z pohledu Slavoje nijak beznadějný, ale snahy o vyrovnání rychle utnul svou druhou brankou v zápase Sztasak, který střelou zpoza obránce překvapil brankáře Vojtěcha Kunze, který míč viděl až ve chvíli, kdy už bylo na jakoukoli reakci pozdě. Definitivní podobu pak výsledku dal o pět minut později Šamara, který přesnou hlavičkou po rohovém kopu upravil stav na 3:0 pro domácí. Slavoj se sice ještě pokoušel s výsledkem něco udělat, ale žádná z šancí se ani v závěru utkání neujala. Naopak gólman Kunz musel na druhé straně hřiště likvidovat ještě několik gólovek domácích. Skóre už se však do konce zápasu nezměnilo a Slavoj tak po remíze 0:0 v podzimním domácím zápase nedokázal ani podruhé v letošní sezóně béčku Hlubiny vstřelit gól.

Hodnocení trenéra Prokopa Vantucha: „Tak jak jsme byli spokojeni s výkonem v předchozích třech zápasech, dneska nám to nějak nesedlo. Přišlo mi, jako by dnes vedro bylo jen nám. Možná se s tím domácí tým, který tvoří převážně mladí kluci, dokázal vyrovnat lépe. My jsme podali takový nemastný neslaný výkon, obdrženým brankám vždy předcházela naše chyba a naopak vpředu jsme zas tak moc nebezpeční nebyli. Domácí dnes vyhráli zaslouženě. Beru to tak, že každý den nemůže být posvícení a my jsme si to zkrátka vybrali dneska. Na druhou stranu, i když to klukům nešlo, nevykašlali se na to a snažili se až do závěrečného hvizdu vstřelit alespoň jednu branku, což je vždy pozitivní. Jedeme dál, do konce soutěže zbývají ještě tři kola, ve kterých samozřejmě budeme chtít bodovat, ale zároveň už bych rád zapojil i pár dorostenců, kteří by měli v létě přejít do kategorie mužů, ať se nám začínají trochu oťukávat.

UNIE Hlubina „B“ – Slavoj Rychvald 3:0 (1:0)

Branky: 12. a 49. Sztasak, 54. Šamara