SlavojOstrava-Jih
6:4
so 6. 5. 2023 16:30 @ tráva, CANIS I.B třída mužů sk. B, 21. kolo

Slavoj přetrhl neúspěšnou šňůru nevídanou přestřelkou

Fotbal nahoru dolů, nesmírně bojovný výkon domácích hráčů, otočka ve skóre a závěrečná euforie. Tak vypadal domácí zápas proti Ostravě-jih, ve kterém diváci na Slavoji viděli celkem 10 branek.

Se sérií čtyř porážek v řadě a poprvé po odvolání trenéra Milana Procházky, kterého dočasně na střídačce nahrazuje Prokop Vantuch, vstupovali hráči „A“ týmu Slavoje do zápasu s Ostravou-jih. Přestože se obě mužstva nacházejí v horní polovině tabulky, obě se na začátku jarní části sezóny trápí. Otázkou tak bylo, komu se podaří neúspěšné období ukončit vítězstvím. Když se oba týmy utkaly na podzim, dlouho to vypadalo na bezbrankovou remízu – až v nastaveném čase udeřili domácí „jižané“ a rozhodli o svém vítězství. Slavoj tak svému soupeři měl co vracet.

Tentokrát trval bezbrankový stav jen pár minut. Slavoj vstoupil do zápasu skvěle a už v 9. minutě po brankách Ladislava Kaši a Marka Dychuse vedl 2:0. Ve druhé části prvního poločasu však měli míč na kopačkách častěji hosté a přestože se do vyložených příležitostí nedostávali, nakonec mezi 37. a 40. minutou dvěma brankami dokázali vyrovnat. Minutu před půlí pak Jiří Vašátko opět poslal Slavoj do vedení, ale ještě před poločasovým hvizdem hosté opět srovnali. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 3:3.

Po změně stran se dlouho hrál vyrovnaný zápas, který utnul v 66. minutě hostující Hampel, který poprvé poslal Ostravany do vedení 4:3. Hráči Slavoje však tentokrát nesklopili hlavy a v závěrečných dvaceti minutách dokázali po heroickém výkonu strhnout vítězství na svou stranu. Nejprve se v 72. minutě prosadil Daniel Mikšaník z pokutového kopu nařízeného za faul na Prokopa Vantucha, v 80. minutě se po průniku z pravého křídla prosadil navrátilec Jan Kaša a v 88. minutě pečetil velmi cennou výhru Slavoje brankou na 6:4 Vantuch. Slavoj si tak po krásném zápase konečně zase připsal tříbodové vítězství, které se bude snažit potvrdit příští sobotu v Darkovicích.

Hodnocení trenéra Prokopa Vantucha: „Dnes jsem klukům hned po zápase v kabině říkal, že před nimi musím smeknout. Toho, jak k zápasu přistoupili, si nesmírně cením, protože po posledních výsledcích jsme byli opravdu dole a nálada nebyla nic moc. Před zápasem jsem zdůrazňoval, že když to nejde herně, musíme to prostě urvat a to se přesně dneska povedlo. A koneckonců s tím přišla i zlepšená hra a od fanoušků jsem slyšel, že se na to dnes dalo dívat. Sice mě mrzí, že jsme dostali i poměrně smolné góly, ale zatímco jindy bychom s hlavami dole zápas dohrávali, dnes se všichni do jednoho za Slavoj rvali do posledního okamžiku, za což jsme byli po zásluze odměněni. Věřím, že budeme všichni dál poctivě pracovat, abychom výhru potvrdili i za týden v Darkovicích.“

Slavoj Rychvald – Ostrava-jih 6:4 (3:3)

Branky: 6. Kaša L., 9. Dychus, 44. Vašátko, 72. Mikšaník (pen.), 80. Kaša J., 88. Vantuch – 37., 40. a 45. Chrašč, 66. Hampel