Související zápas

TJ Slavoj Rychvald
ŠilheřoviceSlavoj
2:2
ne 4. 6. 2023 17:00 @ tráva, CANIS I.B třída mužů sk. B, 25. kolo
33_20230608_143112.jpg

Slavoj přišel v Šilheřovicích o výhru čtyři minuty před koncem

Muži Slavoje v neděli zajížděli na půdu Šilheřovic, které byly stále namočené v sestupových vodách. Motivace domácích zvítězit tak byla jednoznačná, nicméně dění na hřišti tomu příliš neodpovídalo a nakonec musely být Šilheřovice rády za bod.

V teplém nedělním počasí se muži Slavoje představili na půdě Šilheřovic a přestože větší motivaci zvítězit museli mít vzhledem ke svému postavení v tabulce domácí, na míči od úvodních minut dominovali naši fotbalisté, kteří se postupným útokem tlačili dopředu. Jenže udeřit mohlo na druhé straně – domácí se zničehonic dostali do dvou gólových příležitostí, které však obrana Slavoje s brankářem Vojtěchem Kunzem nakonec dokázali vyřešit. V 17. minutě ale přesto nakonec Slavoj inkasoval, když se z přísně nařízené penalty prosadil domácí Patrik Petr. Jenže hráči Slavoje se nenechali nepříznivým vývojem skóre zaskočit a ještě do poločasu dokázali výsledek otočit. Ve 29. minutě se po krásné kombinaci středem hřiště prosadil sám před brankářem Marek Dobeš a o osm minut později předvedl další ze svých dalekonosných raket Dominik Brevčinský. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2 a v domácí šatně bylo pořádně hlučno.

Po změně stran se domácí posílení poločasovým fénem snažili tlačit více dopředu, ale dlouho jejich snahy přicházely vniveč. Světlou výjimkou byla nastřelená tyč zhruba 15 minut před koncem. Zato na druhé straně se skóre mohlo (a hlavně mělo!) měnit nejméně dvakrát. Ve dvou případech totiž postupovali hráči Slavoje sami na domácího brankáře, ale ani Marek Dychus, ani o něco později Jiří Vašátko neuspěli. A tak bohužel přišel trest na druhé straně. Domácím se podařilo zužitkovat jednu z přihrávek za obranu Slavoje a René Ničman čtyři minuty před koncem srovnal skóre na 2:2, které vydrželo až do závěrečného hvizdu.

Hodnocení trenéra Prokopa Vantucha: „Věděli jsme, že nás proti soupeři, který potřebuje každý bod, nečeká nic jednoduchého. Na druhou stranu jsme neměli co ztratit a kluci nastupovali do zápasu uvolněně a s čistou hlavou. A přestože jsme z přísné penalty prohrávali, dokázali jsme relativně rychle skóre otočit a zápas ovládat. Líbilo se mi, že jsme se neuchylovali k nákopům a snažili se hrát po zemi. Hlavně v prvním poločase jsme tím dokázali ovládat a uklidňovat hru. Škoda, že jsme od toho s blížícím se závěrem zápasu trochu ustoupili a možná tím trochu usnadnili domácím cestu za vyrovnáním. Remíza mě mrzí, měli jsme jednoznačně vyhrát. A to navzdory tomu, že jsme přijeli ve dvanácti lidech a celý zápas odehrál 16letý mladší dorostenec Ivan Sukhoivan, pro kterého to byl úplně první zápas za muže. Zaslouží určitě pochvalu. Avizoval jsem dopředu, že budu chtít v posledních třech zápasech vyzkoušet pár dorostenců, zvlášť když někteří mají jít v létě do mužů. Tentokrát měl volno jen Ivan, tak uvidíme, jak to bude v dalších zápasech.

Sokol Šilheřovice – Slavoj Rychvald 2:2 (1:2)

Branky: 17. Petr (pen.), 86. Ničman – 29. Dobeš, 37. Brevčinský
Sestava Slavoje:
Kunz – Mikšaník, Uher, Drnovský, Rozsíval – Sukhoivan, Kuzník, Dobeš, Chautur – Dychus (75. Vantuch), Vašátko
Náhradníci:
 Vantuch