Související zápas

TJ Slavoj Rychvald
SlavojHrabová
2:1
so 20. 5. 2023 17:00 @ tráva, CANIS I.B třída mužů sk. B, 23. kolo
26_20230523_030457.jpg

Slavoj si vyšlápl na třetí Hrabovou a je tři zápasy neporažen

Hráči áčka Slavoje si ve víkendovém utkání doma poradili s třetí Hrabovou a i potřetí od změny na trenérské lavičce bodovali. O výsledku rozhodl poctivý výkon celého týmu, jeden nepovedený centr a jedno povedené střídání.

Hrabová přijela do Rychvaldu v pozici třetího týmu tabulky a v prvních minutách naznačila, že by mohla svými šikovnými kombinacemi Slavoji dost zatápět, nicméně zanedlouho se domácí osmělili, ztratili zábrany a začali mírně přebírat otěže hry. A s tím postupně přišly i gólové příležitosti, z nichž největší si připsal Marek Dychus, jehož obstřel však hostující brankář vytáhl na roh. Na druhé straně se pak dobrými zákroky prezentoval brankář Vojtěch Kunz. O jedinou branku prvního poločasu se tak nakonec postaral Jan Kaša, který si na pravém křídle zpracoval míč, ukázal spoluhráčům, kam mají naběhnout a poslal přesný míč... rovnou do sítě. Sice ne úplně chtěný gól, ale rozhodně krásný. Honza Kaša tak ve svém třetím zápase po návratu zaznamenal druhou branku a v Darkovicích navíc svou aktivitou vybojoval penaltu. Skvělý přínos mladého odchovance!

Zpočátku druhé půle se obraz hry příliš neměnil, ale postupně se hráči Hrabové začali osmělovat a dostávat na dostřel domácí branky. Slavoj ve snaze občerstvit síly na hřišti sáhl ke dvěma střídáním a to druhé vyšlo dokonale. Na rozehraný přímý kop prakticky od poloviny hřiště vyskočil do hlavičkového souboje s hostujícím brankářem Dychus, odražený míč si našel Prokop Vantuch a poslal jej do odkryté branky. V tu chvíli byl na hřišti 22 sekund. A kdyby hned po rozehrávce využil stoprocentní šanci po vybojovaném míči Martina Míčka a přihrávce Dychuse, mohlo být prakticky po zápase. Takto ještě šance hráčů Hrabové žily, tím spíš, když v 74. minutě vstřelili kontaktní branku po odvráceném rohu a vráceném míči do pokutového území. Ve zbývajících zhruba 15 minutách už se však k dalšímu výraznějšímu ohrožení domácí branky nedostali a Slavoj tak podruhé za sebou na domácím hřišti naplno bodoval.

Hodnocení trenéra Prokopa Vantucha: „Asi se budu opakovat v hodnoceních z posledních dvou zápasů, ale kluci zaslouží za zápas velkou pochvalu. Poctivě odbráněno vzadu, s přehledem odehráno v záloze a odmakáno v útoku. A dnes kluci k bojovnosti přidali i kvalitu a troufnu si tvrdit, že jsme byli v zápase lepším týmem a zaslouženě jsme získali tři body. Vůbec nikdo by se nemohl divit, pokud by byl rozdíl ve skóre větší. Šance jsme na to měli, včetně té mé obrovské hned po druhém gólu. Je skvělé vidět, že kluci, kteří odmakají hodinu hry, pak odcházejí ze hřiště při střídání vyšťavení, protože do toho dali všechno. A jsem rád, že my, co pak nastoupíme třeba na závěrečnou půlhodinku, dokážeme hru ještě oživit a jejich úsilí proměnit i v nějaký ten gól. Dnes můžeme být určitě všichni spokojeni.

Slavoj Rychvald – Sokol Hrabová 2:1 (1:0)

Branky: 35. Kaša J., 65. Vantuch – 74. Mrva
Sestava Slavoje:
Kunz – Mikšaník, Uher, Drnovský, Rozsíval – Kaša J. (70. Sokolovský), Kuzník, Míček, Kaša L. (60. Chautur) – Dychus, Vašátko (63. Vantuch)
Náhradníci:
Gajda, Chautur, Vantuch, Sokolovský