0:7
so 22. 4. 2023 16:00 @ tráva, CANIS I.B třída mužů sk. B, 19. kolo

Slavoj utrpěl sedmigólový debakl s vedoucí Píští

Na podzim byl Slavoj jedním ze dvou týmů, které dokázaly obrat o body suverénní Píšť a vůbec jediným, kterému se to povedlo na půdě Píště. Dnes to však Píšť Slavoji vrátila i s úroky sedmigólovým debaklem.

Třetí prohra v řadě, potřetí bez vstřelené branky a tentokrát dokonce s potupným sedmigólovým přídělem. Áčku Slavoje se na jaře nedaří a s výjimkou jednoho povedeného poločasu na půdě dvanácté Hati je zatím od podzimních výkonů a výsledků hodně vzdálené. Na jaře dokonce Slavoj prohrál všechny tři domácí zápasy.

Do zápasu proti lídrovi z Píště vstupoval Slavoj bez zraněných Jakuba Jiřičného a Jiřího Kuzníka, nemoc stále do zápasu nepustila ani Prokopa Vantucha a oproti zápasu s Vítkovicemi scházel kvůli pracovním povinnostem i Ladislav Kaša. Přesto začátek zápasu nevypadal z pohledu Slavoje vůbec špatně. V úvodní desetiminutovce to byli domácí, kteří se dostali do dvou gólových šancí, ale jak Daniela Mikšaníka, tak Jiřího Vašátka dokázal vychytat hostující gólman. A tak přišel trest na druhé straně, když si ve 12. minutě centr ze strany srazil do vlastní branky Petr Gajda. Jako by té smůly nebylo dost... Ve 27. minutě se hosté prosadili po chybě v obraně Slavoje podruhé a když ve 39. minutě po poradě s asistentem na lajně uznal hlavní rozhodčí i třetí gól Píště, bylo zle.

Pokud chtěl Slavoj se zápasem po poločase ještě něco udělat, bylo nutné zkusit vstřelit co nejdříve branku a naopak neinkasovat. Jenže bohužel se stal přesný opak. Druhá chyba v obraně znamenala čtvrtý gól v domácí síti a o vítězi utkání nebylo pochyb. A tak už stačilo zodpovědět jedinou otázku – jaký bude konečný výsledek. A ten byl bohužel velmi krutý. Hosté přidali další tři branky a uštědřili Slavoji debakl, jaký dlouho nepamatujeme. 7:0 prohrál Slavoj naposledy ještě v karvinském okresním přeboru, 10. srpna 2014 na půdě Lokomotivy Petrovice B.

Nezbývá než zvednout hlavy a makat dál. Díky nahraným bodům z podzimu se áčko stále drží v horních patrech tabulky. Pokus o návrat na vítěznou vlnu však bude mít i za týden velmi těžký, když se představí na půdě druhého Slovanu Záblatí.

Slavoj Rychvald – Slavia Píšť 0:7 (0:3)
Branky: 27., 52. a 66. Šec, 12. a 62. Štefek, 39. Hudeczek, 79. Svoboda
Sestava Slavoje: Kunz – Rozsíval, Uher, Bulva, Gajda (72. Sokolovský) – Dobeš, Brevčinský, Drnovský, Pešl Jan (59. Chautur), Mikšaník – Vašátko (85. Macura R.)