Fotogalerie

TJ Slavoj Rychvald

Týmy přípravek zakončily sezónu stříbrem z domácího turnaje

V sobotu 17. června se na Slavoji konal turnaj mladších i starších přípravek, Slavoj Cup 2023, a oba domácí týmy shodně obsadily stříbrnou příčku. Vítězem kategorie U11 se stal tým Václavovic a v kategorii U9 triumfovaly Třebovice.

V příjemném sobotním počasí se na hřišti Slavoje pod souhrnným názvem Slavoj Cup 2023 odehrály dva paralelní turnaje, jeden pro kategorii mladších přípravek (U9) a druhý pro kategorii starších přípravek (U11). Celkem se na třech menších hřištích představila zhruba stovka dětí, kterým neúnavně fandily zástupy rodičů, sourozenců i dalších příbuzných. Zkrátka v celém areálu bylo pořádně živo.

V obou kategoriích se všechny týmy utkaly každý s každým dvakrát, tedy každý tým odehrál celkem šest zápasů. V kategorii U9 si pohár za první místo odvezli hráči Třebovic, kteří nasbírali celkem 13 bodů. Jen o dva body méně si připsali naši malí fotbalisté a obsadili krásné druhé místo, přestože s Třebovicemi ve vzájemných zápasech jednou remizovali a jednou zvítězili. O celkové vítězství je připravila až jediná prohra v celém turnaji, která přišla v posledním zápase s Bohumínem. Ten nakonec skončil třetí a čtvrté místo obsadily Dětmarovice. Přesto bylo pro naše prcky druhé místo doslova výhrou, protože ve své první sezóně sbírali především porážky. Že si ze svého vůbec prvního turnaje hned odvezou pohár a nechají za sebou dva soupeře, na to bychom si před turnajem asi nevsadili. O to větší měli všichni radost – trenéři, rodiče a hlavně samotné děti.

Také v kategorii U11 domácí fotbalisté vybojovali druhý největší pohár a stříbrné medaile. S bilancí tří výher, jedné remízy a dvou porážek se museli sklonit jen před suverénními Václavovicemi, které neztratily ani bod a potvrdily svou sílu ze sezóny, které také dominovaly. Třetí místo pak obsadily Dětmarovice o bod před čtvrtými Třebovicemi.

Děkujeme všem týmům za účast, dětem za skvělé výkony i rodičům za neúnavné povzbuzování. Mnohokrát děkujeme také panu senátorovi, ing. Petru Víchovi, za finanční podporu turnaje, firmě Siemens za balíčky s cenami pro nejlepší hráče a poděkování míří i našim turnajovým zmrzlinářům z bezva-zmrzlina.cz za už tradiční osvěžení, na které se řada dětí těší vždy, když se o turnaji jen začne mluvit.

Budeme se těšit příští rok zase na viděnou!

(Odkaz na fotogalerii z turnaje najdete vpravo nahoře vedle článku)