V předvečer soustředění muži remizovali s Petřvaldem

Ještě těsně před čtvrtečním odjezdem na soustředění sehráli muži Slavoje minulý týden přípravný zápas proti účastníkovi I.A třídy, týmu TJ HEPO Petřvald. Utkání, ve kterém Slavoj vedl 2:0 a prohrával 2:3, nakonec skončilo remízou 3:3.

Když se nám v týdnu před soustředěním ozval zástupce Petřvaldu, zda bychom si nechtěli zahrát přípravné utkání, při pohledu na plný kalendář jsme moc volných míst neviděli. Nakonec nám ale zápas přišel vhod a odehráli jsme jej místo tréninku ve středu večer na umělé trávě v Orlové. Do utkání v našem dresu nastoupili především hráči, kteří v dosavadních zápasech odehráli méně času a také kteří se zejména z pracovních důvodů neúčastnili nadcházejícího soustředění. A nutno dodat, že obstáli.

„Utkání sice nebylo v původním plánu zimní přípravy, ale nakonec se nám tato možnost hodila. Do utkání jsme využili hlavně hráče, kteří nejeli od čtvrtku na čtyřdenní soustředění, aby byla rozložena zátěž mezi všechny hráče,“ vysvětlil trenér Daniel Staskevič a pokračoval: „Opět jsme nastoupili v rozestavení, které budeme chtít praktikovat v jarní části sezóny. Aktivita, pressing, zisk míče a zakončení – to jsou věci, které se nám od prvních minut dařily. V prvním poločase jsme za to byli odměněni dvěma brankami, které vstřelil ze středu pole Lukas Andoniu. Do druhé půle jsme pak vystřídali 6 hráčů a soupeř hru i skóre vyrovnal. Výsledek ale pro nás nebyl tím hlavním ukazatelem – potřebovali jsme vidět i další hráče na jednotlivých postech. V náročném programu, který v zimním období hráči doposud absolvovali, můžu být opět spokojen s přístupem i výkonem. Od čtvrtku pak budou kluci polykat běžecké dávky na soustředení na Čeladné, které zakončíme nedělním utkáním ve Frýdku-Místku s týmem FK Těrlicko 2022.“

Slavoj Rychvald – TJ HEPO Petřvald 3:3 (2:1)
Branky Slavoje: 2x Andoniu, Pešl Jan

Sestava: Botur – Gajda (46. Ondračka), Olšovský, Kaša L. (46. Gulčík) – Chautur (46. Kaša J.), Andoniu (46. Franek), Pešl Jan, Kuzník (46. Marek), Adamczyk (46. Klimo) – Dychus, Vantuch