V prvním přípravném zápase muži podlehli mladíkům z Hlučína

Hned po třech trénincích sehráli muži Slavoje první přípravný zápas v rámci zimní přípravy, ve kterém podlehli hlučínské „devatenáctce“ 1:8.

V nepříjemně chladném počasí se tým mužů Slavoje představil ve středu od 18:00 na umělé trávě v Hlučíně proti tamnímu týmu U19. Trenér Staskevič na zápas vzal prakticky dvě kompletní jedenáctky složené z členů A týmu i B týmu a všichni hráči odehráli minimálně poločas. A zatímco pro naše hráče šlo o první zápas po dlouhé zimní pauze, u domácích mladíků bylo vidět, že už jsou mnohem déle v tréninku. A než si naši fotbalisté přivykli na jejich rychlost a dravost, byl po dvaceti minutách i díky našim chybám stav 3:0 pro domácí. Zápas nakonec skončil výsledkem 8:1 (5:1), když se o jedinou branku Slavoje postaral při napadání domácího gólmana Marek Dychus.

„První utkání v přípravném období i přes nepříznivý výsledek splnilo svůj účel a šanci dostalo 20 hráčů. Na hřišti bylo cítit, že soupeř je oproti nám již v plné zimní přípravě. My teprve začínáme a budeme pokračovat v přípravě dle plánu. Do začátku sezóny nás čeká ještě spousta tréninků a zápasů,“ uvedl k zápasu trenér Daniel Staskevič.

Další utkání odehrají muži Slavoje v sobotu 10.2. od 17:00 na umělé trávě v Bílovci proti Dolní Lhotě.

FC Hlučín U19 – Slavoj Rychvald 8:1 (5:1)
Branka Slavoje: Dychus