Související zápas

TJ Slavoj Rychvald
SlavojHať
– : –
so 30. 9. 2023 15:00 @ tráva, CANIS I.B třída mužů sk. B, 9. kolo
37_20231002_173917.png

Zrušený zápas A mužů proti Hati bude kontumován ve prospěch Slavoje

Domácí zápas A týmu mužů, který se měl odehrát v sobotu 30. září proti Sokolu Hať, byl zrušen z důvodu nedostatku hráčů týmu soupeře. Jelikož Slavoj nepřistoupil na odložení zápasu na jiný termín, bude zápas kontumován výsledkem 3:0 ve prospěch Slavoje.

„V pátek odpoledne se nám ozval předseda Sokolu Hať s tím, že mají v týmu mužů velkou nemocnost a v sobotu nebudou schopni utkání odehrát. Zda by tedy nebylo možné zápas odložit a odehrát v jiném termínu,“ uvedl předseda Slavoje, Prokop Vantuch, a pokračoval: „Vše jsme důkladně probírali s trenérem A týmu Danem Staskevičem a nakonec jsme se rozhodli žádosti soupeře o odložení nevyhovět. Shodli jsme se sice na tom, že bychom všichni utkání raději odehráli (byli jsme na zápas připraveni prakticky v plné sestavě), jenže všechny další varianty, které připadaly v úvahu, pro nás byly nevýhodné. Ať už se jednalo o možnost odehrát zápas po skončení podzimní části sezóny, tedy v polovině listopadu, což vzhledem k počasí a kvalitě terénů bývá problém, a navíc už jsme věděli, že někteří hráči v tom termínu nebudou k dispozici. Nebo možnost odehrát zápas některou středu během října, což jsme zavrhli kvůli tomu, že bychom hráli 3 zápasy v sedmi dnech a ještě bychom neměli jistotu, že se podaří všem hráčům uvolnit se z práce. Proto jsme nakonec s odložením nesouhlasili. Tři body do tabulky jsou samozřejmě fajn, ale raději bychom si je vybojovali na hřišti.“

O osudu utkání tedy v průběhu týdne rozhodne sportovně-technická komise Moravskoslezského krajského fotbalového svazu, která jej bude kontumovat výsledkem 3:0 ve prospěch Slavoje.