4:1
ne 24. 3. 2024 15:00 @ tráva, DASYN Krajská soutěž dorost sk. A, 14. kolo

Dorostenci na úvod jara dlouho trápili lídra z Malých Hoštic

Velmi obtížný los mají naši starší dorostenci na úvod jarní části sezóny, když se postupně představí s týmy ze samotné špičky tabulky.

Hned na úvod zajížděli na půdu Malých Hoštic, tedy lídra celé soutěže. A nutno podotknout, že svého soupeře notně potrápili. A to do té míry, že se ve 40. minutě dokonce dostali do vedení po brance zimní posily, Martina Horvatha. Domácí však dokázali ještě do poločasu srovnat a po změně stran pak v poslední půlhodině strhli vedení na svou stranu, které postupně navýšili na konečných 4:1. Přesto se však svěřenci mladého trenéra Ondřeje Pyky, který v zimní pauze nahradil Tomáše Čermáka a který má v realizačním týmu při ruce svého otce Petra Pyku a také našeho místopředsedu a bývalého trenéra Karla Lipjaka, nemají za co stydět a z Malých Hoštic odjížděli se vztyčenou hlavou.

Hodnocení zápasu očima vedoucího mužstva Petra Pyky: „Los jarní části krajské soutěže se s námi nemazlil a hned na úvod nám přidělil dva nejlepší týmy v jejich domácím prostředí. Jako první jsme zavítali k absolutnímu lídrovi soutěže, celku Malých Hoštic. Na podzim jsme od tohoto týmu dostali sedm branek. Tentokrát jsme zkusili systém 4-4-2, ale kvalita domácích přinutil změnit rozestavení na 5-4-1, což favoritovi nechutnalo. Náš tým hrál výbornou defenzivní činnost, kterou zastřešoval parádním výkonem gólman Dominik Jílek. Ve 40. minutě se předvedla jedna z hlubinských posil, Martin Horvath, a střelou z hranice vápna poslal Slavoj do vedení 1:0 a mohl předvést taneček „à la Hlubiňák“. Bohužel naši radost zkazil vyrovnávací gól do šatny po mistrovsky zahraném rohu domácích. Do druhé půle Hoštice prostřídaly a bylo to znát. Náš tým i přes neutuchající snahu a bojovnost tahal za kratší konec. Favorit dokonal obrat v 66. minutě, kdy se ujal vedení 2:1. Zatímco Hoštice bušily do naší obrany, nám se vinou zranění oslaboval tým. Toho dokázal celek Hoštic využít a vsítil nám ještě dvě branky. To ale nic nemění na faktu, že kluci si zaslouží velkou pochvalu.“