SlavojHeřmanice
3:2
ne 1. 10. 2023 12:00 @ tráva, DASYN Krajská soutěž dorost sk. A, 9. kolo

Dorostenci skvělým obratem v závěru udolali Heřmanice

Dorost Slavoje první říjnový den přivítal na domácím hřišti Heřmanice a toto derby dvou sousedních týmů přineslo pořádnou bitvu se šťastným koncem pro domácí.

Zápas s Heřmanicemi byl soubojem nejen geografických sousedů, ale také sousedů v tabulce. A tomu také odpovídala atmosféra celého utkání, která byla velmi vyhecovaná a místy až zbytečně přecházela v nevraživost. Takto popsal utkání vedoucího mužstva Slavoje, Petr Pyka:

„V první půli jsme měli tři obrovské šance, které zůstaly nevyužity, z toho dvakrát na kluky při zakončení zívala odkrytá branka. Historie druhého poločasu se však zapsala do dějin Slavoje. V 52.minutě po špatně rozebraném rohu hostí se zničeho nic rozvlnila síť za naším brankářem – 0:1. Za 4. minuty se katastrofa prohloubila, když jsme po chybě naší obrany prohrávali 0:2. V 70. minutě pak vzaly zodpovědnost na sebe ročníky 2008. Dominik Jedlička potáhl míč, přihrál Honzovi Chrastinovi a ten nechytatelnou střelou vykřesal naději – 1:2.

Po nepříjemných událostech na každé straně, které byly oceněny žlutými kartami a které musela pomoci vyřešit i pořadatelská služba (díky pánům Mikuláškovi, Starkovi a Jedličkovi), šlo utkání do svých posledních minut. V 88. minutě unikl obraně hostí sváteční střelec, bek Daniel Stark, a parádní střelou pozval na hřiště celou lavičku Slavoje – 2:2! Totálně rozebrané Heřmanice pak do poslední součástky rozebral v 90. minutě fantastickým položením brankáře Dominik Jílek a lavička Slavoje propukl v nepopsatelnou radost – 3:2!!! Kluci ukázali v tu pravou chvíli, jaký mají charakter a vůli a že zatím je Rychvald tvrzí, odkud se tři body nevozí!“

Slavoj Rychvald – FC Heřmanice Slezská 3:2 (0:0)

Branky: 70. Chrastina, 88. Stark D., 90. Jílek – 52. Rác, 56. Bongilaj