Trenéři hodnotí podzimní část sezóny

Je tady konec roku a to je jako obvykle ideální čas na bilancování. Ještě než se tedy zítra pustíme do vánočního kapra a dárků, máme tady posledních letošních pár řádků, o které se tentokrát postarali naši trenéři, kteří pro vás zhodnotili podzimní část sezóny ve všech našich kategoriích. Přejeme příjemné předvánoční čtení a na jaře se na fotbalovém hřišti těšíme na viděnou!


MUŽI (Pavel Keprt)

Přípravu na podzimní soutěžní část jsme zahájili prvním tréninkem 20. července, a jak to v těchto soutěžích bývá, kádr se tvořil za pochodu v průběhu celé přípravy a prvních mistrovských utkání. V letním přestupovém období k nám přišel David Kašpárek ze Slavie Michálkovice a z dorostu kádr doplnili Petr Sokolovský a Filip Stankuš. Někteří hráči naopak s aktivním hraním skončili, ať už z pracovních důvodů nebo nebyli ochotni akceptovat nastavená pravidla. V letním přípravném bloku jsme sehráli čtyři přípravná utkání. Výsledky nebyly až tak důležité, měnili jsme rozestavení a herní styl, rotace hráčů na jednotlivých postech byla obrovská. Mistrovskou část sezóny jsme zahájili venkovní výhrou na hřišti Pustkovce a celkově se nám start do sezóny vydařil. Hlavně v domácích utkáních jsme chtěli hrát dominantní roli v průběhu celého podzimu, ale ne vždy se nám to dařilo. Paradoxně ve venkovních utkáních jsme byli až na výjimky produktivní ve finální fázi a utkání zvládali i dobře kondičně. Trošku mě mrzí, že snad ani jednou jsme nebyli schopni dvě po sobě jdoucí utkání odehrát ve stejné sestavě, ale to si musí někteří sáhnout sami do svědomí, zdali nemohli udělat více pro účast na trénincích a mistrovských utkáních. Na některých byl výpadek ke konci podzimu už hodně znát. Podzimní část sezóny jsme nakonec ukončili na celkovém druhém místě s odloženým utkáním s Polankou k dobru. Zimní přípravu zahájíme zvolna v lednu. V měsíci únoru začneme hrát přípravná utkání, nabízené zimní turnaje jsme odmítli. Co se týká přestupové politiky, máme v plánu přivést dva, maximálně tři hráče. Ti nám ovšem musí pomoct co do kvality hry – kvantita kádru je myslím si dostatečná.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se starali o chod a servis A mužstva a všem hráčům kádru za podzimní část sezóny 2016/2017. Přeji vám příjemné prožití vánočních svátků, všechna splněná přání a v lednu na startu zimní přípravy na viděnou. Snad bude druhá část sezóny alespoň tak úspěšná, jako ta podzimní.


DOROST (Ivan Cholevík)

Do začátku sezóny jsme vstoupili dost špatně – po odchodu některých hráčů se tým dával do kupy a na začátek sezóny jsme byli v malém počtu. Škoda zápasu s Michálkovicemi, kde jsme soupeře podcenili a uhráli jen remízu. Pustkovec, se kterým se nám podařilo vyhrát 6:1, se ze soutěže odhlásil, a tak jsme dlouho měli jen jeden bod. Ve druhé polovině se tým již více sehrál a velkou zásluhu na tom má pomoc některých kluků ze starších žáků, kteří rychle zapadli a byli plnohodnotnými členy týmu. Jediný tým, který nás doslova převálcoval, byla Dolní Lhota, která hrála rychlý a útočný fotbal a výsledek byl jednoznačný. Věřím, že se nám na jarní část podaří sehnat další hráče, ať je nás více a nestane se to, co na začátku, přidáme nějaké body a budeme hrát líbivý fotbal.


STARŠÍ A MLADŠÍ ŽÁCI (Karel Lipjak)

Starší žáci navázali na povedenou minulou sezónu a po výborných výkonech vedou tabulku ostravského městského přeboru. Navíc jsou stále bez ztraceného bodu a pyšní se vynikajícím skóre 45:4. Také mladší žáci mají za sebou vydařený podzim. V zápasech předváděli bojovné výkony a zaslouženě jsou v tabulce na pěkném třetím místě z deseti mužstev. Z devíti kol šestkrát vyhráli, dvakrát odešli poraženi a jeden zápas byl přeložen na jaro. Skóre je také velice pěkné, konkrétně 55:14. Za předvedené výkony a přístup všem hráčům děkujeme.


PŘÍPRAVKA (Ivan Cholevík)

Výsledkově se nám podařil jen první zápas, kdy jsme remizovali s krásným výsledkem 6:6. Dále už to bylo o něco horší, ale u této kategorie výsledky až tolik neřešíme. Důležitá je chuť hrát a radovat se z učení fotbalu. Některé zápasy hráli kluci (i děvče) lépe, další zase hůře, ale nikdy to vyloženě nevzdali. Přes zimu potrénujeme v tělocvičně a věříme, že budeme s dalšími soupeři držet krok a hlavně na nás půjde vidět zlepšení. U mladších přípravek se dost zápasů vzhledem k nepřejícímu počasí přeložilo na jaro, ale z toho, co se stihlo odehrát, bylo vidět, že jsou naši nejmenší fotbalisté schopni dávat branky. Sice jich zatím více dostávají, ale na tom všem budeme společně všichni pracovat při trénincích. Stále k nám přichází noví kluci, což je pro nás obrovská motivace a závazek v naší práci.


Přidat komentář